AKCE V KNIHOVNĚ

Nový dětský koutek

Během měsíce června byly v dětském oddělení místní knihovny prováděny úpravy. Došlo k malování, výměně starých knihovniček za nové a dokonce ke zbudování nového dětského koutku. Všem, kteří pomohli při této rekonstrukci moc děkuji. Dětské oddělení se tak bude těšit na příchod všech dětských čtenářů.

 

"Navrhni obálku tvé oblíbené knihy"

V návaznosti na besedy v knihovně bych ráda zveřejnila nejzdařilejší obrázky žáků ze ZŠ, které měly zadány na téma: "Navrhni obálku tvé oblíbené knihy". Všechna zbylá díla jsou vyvěšena v místní knihovně.

           

                                

 

 

Besedy pro MŠ a ZŠ v rámci března "měsíce čtenářů"

Během měsíce března 2017, který je taky "měsícem knihy", navštívily knihovnu děti z Mateřské a Základní školy Žlutava. Připravila jsem pro ně besedy věnované právě knihám.

Starší žáci ZŠ se dozvěděli, jak vzniká kniha (od spisovatele, nakladatelství  až po tiskárnu, knihkupectví a knihovnu). Dále jsme si povídali, jak se nově zakoupené knihy musí v knihovně zpracovat (od obalování, razítka, nahrání do katalogu, atd.) Na závěr si žáci ve skupinkách vyluštili pohádkovou křížovku.

S dětmi z MŠ a žáky 1. ročníků jsme si pomocí obrázků zopakovali, jak se ke knihám správně chovat. To jsme shrnuli příběhem o Jirkovi, který si svých knih vůbec nevážil. Dále odpovídali na hádanky z pohádek či přiřazovali dvojice obrázků.

Všem dětem, žákům i paní učitelkám děkuji za účast.

 

 

 

Beseda pro mateřskou školu

V pátek 20. 5. 2016 knihovnu navštívily děti z mateřské školy. Byla pro ně připravena beseda na téma "Pohádky a večerníčky". Předvedly své znalosti v poznávání jednotlivých pohádek, přiřazování pohádkových dvojic atd.  Nechyběla ani prohlídka knihovny, při které si mohly prolistovat oblíbené pohádkové knihy, případně si namalovat nějaký obrázek. Na závěr si pak děti odnesly nejen sladkou odměnu, ale i povědomí o knihovně a kladný vztah ke knihám. 

   

   

    

    

 

 

Vánoční odpoledne

 V úterý 15.12.2015 si přišly děti do knihovny vychutnat vánoční atmosféru. Vyzkoušely jsme si Vánoční zvyky, ochutnávali jsme cukroví, vyráběli si andílky z papíru a přitom jsme si stihli i zakoledovat. Na závěr si každý odnesl malý dárek, který si vybral pod stromečkem. Děkuju všem zúčastněným a za rok se těším zas.